Digitalizace videa a audia - převody VHS na DVD, MC a LP na CD.

Digitalizace kinofilmů a diapozitivů - černobílých i barevných.


Proč převod VHS na DVD neoddalovat?

Každý rok přibývají další a další důvody, proč si nechat udělat převod Vašich VHS na DVD. Máte desítky let staré záznamy na VHS kazetách a nechcete se jich vzdát z mnoha důvodů. Jste na nich třeba Vy, nebo Vaše rodina a máte k těmto záznamům hluboký vztah. Videopřehrávač máte roky nefunkční, nebo jste jej již vyhodili. S Vašimi kazetami můžete udělat pouze 2 věci. Buď je hned vyhodit, nebo ihned udělat převod na DVD. Nechat je další desetiletí ve skříni nebo na půdě nemá moc smysl.

Máte-li ještě funkční videopřehrávač, přesto je lepší pro Vás vzácné nahrávky nechat přepsat na DVD. Opakovaným přehráváním se kvalita záznamu na magnetickém pásku zhoršuje a hrozí i destruktivní zacuchání kazety.


Jaké kazety na DVD převedeme?

Převod VHS na DVDNejčastějším formátem převáděných kazet jsou VHS kazety. Převod VHS na DVD se provádí z 90 %. Naše technické vybavení studia umožňuje převod z následujících formátů:


Proč se nemusíte převodu VHS na DVD obávat?

Můžete si být jisti tím, že naše profesionální vybavení v žádném případě Vaše nahrávky nepoškodí a kvalita obrazu bude ta nejlepší možná. Na DVD převádíme pro zachování optimální kvality maximálně 90 minut záznamu. Do přepisu nikterak nezasahujeme a o nic tak nepřijdete.


Mám nějaké další možnosti zpracování?

Ano. Lze si s námi dohodnout vystříhání záznamu, kde byla omylem zapnuta kamera a natáčeli jste třeba 10 minut Vaše nohy. Tyto úseky bychom vystíhali na digitální střižně a na DVD by se již nevyskytovaly. Za tuto nadstandardní službu je jiná minutová sazba výsledného záznamu na DVD (viz ceník níže), než u převodu bez těchto úprav. Náročnější střih záznamu řešíme dohodou.


Co znamená video převod?

Většina z nás má doma na kazetách natočeny různé rodinné oslavy, dětská vystoupení, Vánoční nadělování, hudební koncerty, video z dovolené nebo jiné zajímavé zážitky ze života. A určitě to vše budeme chtít jednou ukázat našim dětem a později vnukům. Bude to však vůbec možné?

Málokdo vůbec tuší, že většina VHS kazet má už dávno skončenou životnost a že video záznam na nich se nenávratně ničí. Záznam postupem času tmavne, nabírá různé šumy a některé části se stávají naprosto nečitelnými.

Nejrozumnějším a vlastně jediným řešením, jak zachovat video záznam do budoucna, je převést jej do digitální podoby. Takový záznam pak bude čitelný i v nastávající digitální budoucnosti, neztratí nic ze své kvality a bude pro všechny daleko dostupnější. Čím dříve ale převod provedeme, tím lepší kvality a věrnosti záznamu dosáhneme.


Proč tedy analogové kazety převádět do digitálního formátu?


CENÍK DIGITALIZACE VIDEA

Převod VHS na standartní DVD video bez střihu (doporučeno) - cca 1,5 hodiny 1 ks 200,-
Převod MiniDV, Video 8, Hi8, Digital 8, bez střihu 1 ks 220,-
Převod VHS na externí disk, flash disk, paměťová karta 1 ks 250,-
Převod záznamu se střihem je kalkulován v závislosti na náročnost střihu cena dle dohody

 


PŘEPIS AUDIOPÁSKŮ, AUDIODAT A GRAMOFÓNOVÝCH DESEK

Přepis pásků a audiokazety na CD (1 hodina) 1 ks 220,-
Přepis audio dat na externí disk, flash disk, paměťová karta (1 hodina) 1 ks 200,-
Přepis gramodesky na CD 1 ks 1 ks 200,-
Přepis gramodesky na CD vč. rozdělení skladeb 1 ks 300,-